התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור והאופרה הישראלית מציגות ה"רקויאם" של פורה ו"רקויאם גרמני" של ברהמס בניצוחה של קרי לי וילסון 22-23 בפברואר, ג`-ד` 20:00 | תל אביב (22.2), אולם הנרי קראון, ירושלים (23) 23.2.2011
התזמורת הסימפונית ירושלים - רשות השידור והאופרה הישראלית ממשיכים זו העונה השמינית ברציפות בסדרה ליטורגית משותפת בה מבוצעות יצירות ליטורגיות מהידועות והחשובות ברפרטואר הליטורגי. הקונצרט הנוכחי הוא גם חלק מהסדרה הווקאלית העשירה של התזמורת הסימפונית ירושלים – רשות השידור בת שמונה קונצרטים ווקאליים: שלושה רקוויאמים, אורטורייה ענקית, שירים רומנטיים אדירים ועוד.

קונצרט הפתיחה, בניצוחה של קרי לי וילסון, יוקדש לשתיים מיצירות הרקוויאם החשובות ביותר ברפרטואר, ה"רקויאם" של פורה ו"רקויאם גרמני" של ברהמס. הקונצרטים יתקיימו בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בת"א ב-22.2.11 ובתיאטרון ירושלים באולם ע"ש הנרי קראון ב-23.2.11.

לרקוויאם של יוהנס ברהמס ולשל גבריאל פורה קווי דמיון. פורה וברהמס מציגים כל אחד סגנון ייחודי של ארץ מוצאם כאשר הם כותבים רקוויאם ובשני המקרים מדובר ביצירה למקהלה ושני סולנים, זמרת סופרן וזמר בריטון. הרקוויאם של פורה הוא בעל אופי צרפתי מובהק, הוא משרה תחושה קאמרית של מסתורין ועומק. ברהמס לעומתו, הלחין רקוויאם החורג במודע מן המיסה הלטינית וצירף טקסט גרמני לתוך היצירה. כתוצאה מכך ומהביצוע של מקהלה בשילוב של סופרן ובריטון, נוצרה יצירה גרמנית מאוד באופייה, מיסה המיועדת הרבה יותר לחיים מאשר למתים ומפארת את עוצמתם של החיים ואת הדרך בה הנותרים בחיים מתמודדים עם המוות.

המנצחת קרי לין וילסון, נולדה בקנדה. היא למדה נגינה בחליל, פסנתר וכינור וסיימה את התואר השני בנגינה בחליל ובניצוח בבית הספר למוסיקה ג`וליארד. הופעת הבכורה שלה כחלילנית התקיימה באולם קרנגי בניו יורק בהיותה בת 21 בלבד. היא מנצחת בקביעות באופרה הממלכתית בווינה, בית האופרה קירוב, הארנה בוורונה וכן בבתי האופרה ברומא, טורינו, הבולשוי, אוסלו, לוס אנג`לס, מינכן, ועוד רבים אחרים. היא גם מנצחת על תזמורות רבות, ביניהן התזמורת הפילהרמונית של זגרב, התזמורת הלאומית של צרפת, התזמורת הפילהרמונית של לוס אנג`לס, התזמורת הסימפונית של יוסטון, תזמורת בית האופרה קירוב בסט. פטרבורג ועוד. באופרה הישראלית ניצחה על לה בוהם (פוצ`יני), ופיק דאם (צ`ייקובסקי) ובימים אלו היא מנצחת על ליידי מקבת ממצנסק (שוסטקוביץ`). זוהי הופעתה הראשונה עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

הסולנים בקונצרט יהיו זמרת הסופרן הישראלית הילה בג`יו שבימים אלו מבצעת את התפקיד של מארי באופרה בת הגדוד. הייתה חברה באופרה סטודיו של האופרה הישראלית. הופיעה כסולנית עם מירב התזמורות בארץ כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור ועוד. הופיעה בתפקיד אולימפיה בסיפורי הופמן (אופנבך) בבית האופרה במקלנבורג, גרמניה וכן ביצעה את סרפינה במשרתת הגברת (פרגולזי) ואת גברת זילברקלאנג באימפרסריו (מוצרט). באופרה הישראלית ביצעה תפקידים רבים כולל התפקיד הראשי בשועלה הערמומית הקטנה (ינאצ`ק), רוזינה בספר מסוויליה (רוסיני), הילד בבכורה העולמית של הילד חולם (גיל שוחט), אולימפיה בסיפורי הופמן (אופנבך), דספינה בכך עושות כולן, פפגנה בחליל הקסם (מוצרט) ועוד.
הבריטון האנגלי ג`ורג` מוזלי שזכה בפרס הראשון בתחרות מוצרט הבינלאומית בזלצבורג ומופיע בבתי אופרה רבים במולדתו כולל האופרה המלכותית קובנט גרדן, האופרה האנגלית הלאומית, האופרה הסקוטית, אופרת נורת` וכן באופרה הישראלית. אליהם תצטרף מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של ישי שטקלר.

מידע נוסף וכרטיסים: התזמורת הסימפונית ירושלים - 1-700-70-4000
הזמנת כרטיסים באופרה: 03-6927777